Centrum Aktywności Seniorów

Od lipca 2015 r. do grudnia 2022 r. jako Kościół dla Miasta Krakowa prowadziliśmy Centrum Aktywności Seniorów (CAS) Senior w Centrum. Od 2023 roku prowadzenie CASu kontynuuje Fundacja KDM.

CAS Senior w Centrum jest miejscem, którego celem jest zapewnienie osobom starszym 60+ aktywnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym oraz stworzenie możliwości nawiązania nowych relacji. Ważny jest dla nas rozwój osobisty, edukacja oraz poprawienie jakości i poziomu życia seniorów. Zależy nam, aby uczestnicy CAS mogli poszerzać swoje pasje, rozwijać swoją wiedzę, zadbać o zdrowie fizyczne, jak również, aby mogli poczuć się potrzebnym i docenionym.

W naszym CAS-ie przede wszystkim dbamy o miłą atmosferę oraz wzajemną integrację. Zawsze staramy się wysłuchać potrzeb i propozycji seniorów i w miarę możliwości spełniać ich oczekiwania. Proponujemy różnorodne zajęcia, spotkania, warsztaty: od zajęć ruchowych, przez język angielski, indywidualne zajęcia komputerowe, trening umysłu, gry planszowe, warsztaty kreatywne, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin po wyjścia kulturalne, wycieczki itp.

Jednocześnie jest to miejsce współtworzone przez naszych uczestników. Oprócz stałej oferty programowej staramy się aktywizować seniorów do własnych inicjatyw, dajemy im okazję do angażowania się w rozmaite działania wolontaryjne.

Jest to projekt finansowany ze środków Miasta Krakowa. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 12 265 65 53 oraz w naszej siedzibie przy ul. Berka Joselewicza 28 w Krakowie (wejście z drugiej strony budynku) od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00.

Można się z nami również kontaktować drogą elektroniczną pisząc na adres: cas@fundacjakdm.pl